Aile - Çocuk

Çocuklarımızla İtişmeyelim İletişelim

Minicik boyu , mini minnacık elleri ve ayaklarıyla evinize gelen bu küçük insan kelimenin tam anlamıyla hayatınızın altını üstüne getirir.Ama panik yapmayın! Kim bilir , belki de hayatınızın altı üstünden daha güzeldir.

Kitabın başlangıcı yukarıdaki cümlelerle başlıyor ve 3 bölüme ayrılıyor.Hayatın ilk altı yılı,ikinci altı yılı ve üçüncü altı yılı olmak üzere .Ben bu kitabı hayatının ikinci altı yılına adım atmış bir paşanın annesi olarak okumaya başladım ve bir sürü püf noktası öğrendim. Hatice hn. seminerlerinde kendisine gelen sorunları yada şikayetlerin cevaplarını ve çözüm önerilerini vermiş. İtiraf etmem gerekirse ilk altı yıl için geç kaldım ama diğer oniki yıl için iyi bir bilgi edindim.Son sayfalarda göz yaşıma hakim olamadan okuğum bu kitabı bütün anneler ve babaların yanı sıra çocuklarında ebeveynlerini anlamaları için okumaları lazım.

Bebekler doğar,büyür ve konuşmaya başlar!

‘Dişimi fırçalamıcamm’der!

‘Ödevimi yapmıcamm!’ der!

‘Yalnız başıma uyumıcammm!’ der

Peki çocukların bu cümlelerine karşılık ana babalar neler söyler? Hatice Kübra Tongar çözüm önerileri sunuyor.Aile içi krizler yerini huzur ve sükunete bırakıyor.

Yazar : Hatice Kübra Tongar

Sayfa Sayısı : 168

Yayınevi : hayykitap

Leave a Reply

Your email address will not be published.