Polisiye

Tabu

Kitap ilk başlarda biraz sıkıcı geliyor ama konu işlendikçe kitabın ortalarına doğru geldikçe içine doru çekiyor ve anlamak için biran önce kitabı bitirmek istiyorsunuz.

Amerikalı Adli Bilim Uzamanı Reilly Steel, zor günler geçiren babasına yakın olabilmek için İrlanda’daki görevi kabul eder. Genç bir çift, evlerinde ölü bulunur.Çıplak vücutlarındaki kurşun yaraları, ikilinin intihar ettiğinin düşündürmektedir. Fakat Reilly ve ekibindekiler, olayı derinlemesine araştırdıkça ve yeni cesetler ortaya çıktıkça , bir seri katille karşı karşıya olduklarını anlar.

Reilly, elindeki ipuçlarına bir anlam veremez.Toplumun en basit kurallarını bile hiçe sayan sapık fikirli katil, akla gelebilecek en ürkütücü şekillerde cinayetler işlemekte,tabuları yıkmaktadır! Sıra dışı cinayetler işleyen zeki katilin amacını anlayabilmek ve cinayetlerin ardındaki gerçekleri gün yüzüne çıkarabilmek için Reilly’e yardım edebilecek tek kişi vardır; tabu konusundaki kitaplarıyla da bilinen psikanaliz uzmanı Sigmund Freud!

Bir tarafta Freud’unkitaplarından alıntılar,diğer taraftayda acımasızca öldürülen be birbirleriyle hiçbir bağı bulunmayan masum insanlar…

Reilly, yeni bir cinayet işlenmeden önce katili durdurabilecek midir?

Cinayetleri çözebilmek için kaç tabuyu daha yıkması gerekecektir?

Yazarı : Casey HILL

Yayınevi : Panama

Sayfa Sayısı : 415

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir