Polisiye, Roman

Peter Pan Ölmeli

John Verdon’un şimdiye dek yazdığı bu en şaşırtıcı romanında, her olayı bulmaca çözer gibi ele alan Dave Gurney, polisin belirttiği şekilde işlenmesi imkansız olan bir cinayeti sıra dışı dehasıyla çözebilecek mi …

Varlıklı bir iş adamı , annesinin cenazesinde suikasta kurban gitmiştir. Suçlu bulunan karısı tutuklanır ve ömür boyu hapse mahkum edilir. Onun masum olduğuna inanan sürgündeki dedektif Hardwick , bu esrarı çözebilecek tek kişinin,Dahi Dedektif Dave Gurney ‘in kapını çalar.

Suikastçının, bulunduğu noktadan hedefi vurabilmesinin imkansızlığı sadece Gurney’in dikkat edebilceği küçük bir ayrıntıydı.

Gurney, soruşturma için delilleri toplamaya başladıkça birbiri ardına tuhaflıklar olduğunu fark eder ve çok geçmeden tehlikeli bir adamın, sonucunda sadece ölüm olan şeytani hamleleriyle karşı karşıya kalır. Bu adamla alay eden herkes, bir gün ansızın ortadan kaybolmuş,kendilerinden bir daha hiç haber alınamamştır. Öldürürken hep aynı şarkıyı mırıldanan , dünyanın en azılı tetikçisi,çocuk görünümlü olduğu için “Peter Pan” denilen sihirbaz bir cani.

Yazarı : John Verdon

Yayınevi : Koridor Yayınevi

Sayfa Sayısı : 528

Leave a Reply

Your email address will not be published.